Pytania i odpowiedzi

FAQ

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Bardzo dziękujemy za wszystkie pytanie, które od Państwa dostajemy. Są one dla nas bardzo ważne. Zmuszają nas do szukania lepszych rozwiązań i optymalizacji naszego sklepu. 

Cena – jaka jest cena

Ceny zależą nie tylko od odmiany ale i od wybranego rodzaju opakowania (50 kg lub 500 kg) oraz od wybranej opcji zaprawiania. Wyświetlona cena zawsze dotyczy wybranych, zaznaczonych w polach wyboru, opcji. Z uwagi na ilość zmiennych (opcji) często nie jesteśmy w stanie udzielić wiążącej odpowiedzi. Dlatego prosimy o osobiste sprawdzenie jej na stronach naszego sklepu.

Jaką pszenicę polecamy na słabe gleby

To pytanie tylko pozornie jest łatwe. Niestety nic nie wiemy o warunkach takich jak dostępność wody. Słabe gleby zakładają jej brak. Jednak biorąc pod uwagę, że zasadniczo pszenica nie jest rośliną gleb słabych i lekkich, trzeba się dobrze przygotować i o nią zadbać. Z naszego doświadczenia, a mamy właśnie gleby głównie słabe klasy 4 – 5 .. najlepiej sprawdza się Euforia w tym roku Banatus. W każdych warunkach dawała zadowalający nas plon. Dlatego tę odmianę polecamy 

Czy można zamówić ilość mniejszą niż 300 kg jednej odmiany

Jako jedni z nielicznych realizujemy zamówienia od 300 kg jednego asortymentu (jedna odmiana w jednej opcji zaprawy), co jest dla nas sporym wyzwaniem logistycznym. I bardzo chcemy zrealizować zamówienia mniejsze. Taki jest plan na przyszłość.  Jednak dziś musimy odmówić z kilku powodów. Główny jest jeden, dla wszystkich mamy taką samą ofertę. Realizacja jednego odmiennego zamówienia była by nieuczciwa wobec pozostałych naszych klientów. Nawet jeśli nikt inny się nie dowie, to my będziemy wiedzieć. Sprawiedliwy, zasłużony sen jest dla nas bardzo ważny. Inny powód, to logistyka. Założony limit ma swoją przyczynę. Obsłużenie takiej dużej ilości drobnych zamówień jest na razie poza naszymi możliwościami. Bardzo prosimy o zrozumienie i wybaczenie nam takiej odpowiedzi.

Pobranie – czy jest możliwa dostawa za pobraniem

Bardzo doceniamy zainteresowanie i chęć współpracy. Proszę jednak spojrzeć na ten biznes z naszej perspektywy. Wystarczy, że jeden ma 10 klientów odmówi przyjęcia towaru i cała nasza kalkulacja się sypie. Odmowa przyjęcia nawet nie wymaga uzasadnienia. Można iść do „sołtysa”, … tylko po co. Wszyscy wiedzą, że oferujemy towar najwyższej jakości. My bez klientów nie istniejemy, więc staramy się spełniać wszystkie, najbardziej wygórowane oczekiwania. Ale jednak w ramach rachunku ekonomicznego. Nie stać nas na ryzyko tego typu. Albo inaczej … naszych klientów nie stać na to, żeby ponosić koszty nie przyjętych dostaw. Więc bardzo przepraszamy, ale nie realizujemy zamówień z płatnościami „za pobraniem”.

Czy można zamówić odmiany spoza oferty?

Dziękujemy za to pytanie, jednak jeśli nie posiadamy w ofercie sklepu poszukiwanej odmiany, to nie jesteśmy w stanie jej dostarczyć. To pytanie potraktujemy jako sugestię i zwrócimy uwagę na tę odmianę. Proszę nam zostawić wiadomość z gatunkiem i nazwą odmiany.  Możliwe jest, że w przyszłym roku pojawi się ona w naszym sklepie. Bardzo proszę nas obserwować a najlepiej zarejestrować się na newsletter. O każdej zmianie, nowym produkcie lub promocji będziemy mogli wysłać informację bezpośrednio na e-mail.

Więcej informacji o firmie:

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Ogromną ilość  informacji znajdziesz na naszym fanpagu https://www.facebook.com/nasionalawrenowicz Zapraszamy też do wizyty w naszym sklepie internetowym https://www.nasiona-lawrenowicz.pl/ gdzie w zakładce https://www.nasiona-lawrenowicz.pl/o-nas/ znajdują dodatkowe informacje. Dziękujemy i pozdrawiamy

Oferta. Więcej informacji:

Wszystkie informacje o naszej ofercie znajdują się na stronach naszego sklepu. Jest tam lista dostępnych odmian oraz produktów wraz z opisami i cenami. Bardzo proszę zapisać się  na nasz newsletter, umożliwi to nam przesłanie informacji o bieżących promocjach oraz nowościach czy konkursach wprowadzanych na sklep. Mam nadzieję, że niektóre z nich będą interesujące a niektóre wręcz zaskoczą. Dziękuję za zainteresowanie naszą ofertą i pozdrawiam serdecznie.

Dostępność

Każde zainteresowanie naszą ofertą jest dla nas bardzo ważne i czerpiemy z niego ogromną satysfakcję. Zasadniczo, sklep internetowy jest ściśle połączony z magazynem. Nie ma możliwości, żeby na sklepie był dostępny produkt, którego w magazynie nie ma. 
Z drugiej strony, czasem może się zdarzyć, że pojawi się w skromnej ilości produkt, który był już wyprzedany. Anulowane zamówienia zwalniają drobne ilości. 
Zachęcam do wizyty na stronie. Nie możemy powiedzieć, że coś jest, bo za minutę może się sytuacja zmienić. 
Proszę zapisać się też na nasz newsletter. To umożliwi nam przesłanie informacji o aktualnych promocjach, konkursach czy też nowościach. 
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Jaka jest cena dostawy?

Bardzo dziękujemy za wizytę na naszym serwisie. To dużo dla nas znaczy. Realizujemy dostawy od 300 kg jednego asortymentu, czyli jednej odmiany w jednej opcji zaprawiania. Cena dostawy to 150 zł za każde rozpoczęte 500 kg.

Jak można składać zamówienia?

Wszystkie zamówienia proszę składać przez nasz sklep internetowy www.nasiona-lawrenowicz.pl Na jego stronach znajdują się wszystkie potrzebne informacje. Sklep jest tak skonstruowany, aby intuicyjnie poprowadzić każdego zainteresowanego od początku do końca. Nie przyjmujemy zamówień telefonicznych ani poprzez e-mail.

Jakie są opcje płatności?

Bardzo dziękujemy za pytanie i zainteresowanie naszą ofertą. To dla nas bardzo ważne.
 Realizujemy jedynie zamówienia na które otrzymaliśmy przedpłatę. Płatności można dokonać bezpośrednio z naszej strony poprzez przelewy 24 albo po otrzymaniu faktury proforma tradycyjnym przelewem. Na płatność oczekujemy 3 dni od dnia wykonania zamówienia, po tym czasie mamy prawo zamówienie anulować.

Proszę o opis odmiany:

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą i zadane pytanie. Wszystkie informacje na temat odmiany czy też zapraw znajdzie Pan na stronach opisowych w naszym sklepie. Odpowiednie zakładki zawierają wszystkie informacje.

Ilości wysiewu

Bardzo dziękujemy za wizytę i zainteresowanie naszą ofertą. Za każdym razem jest to dla nas duży honor. Normy wysiewu oraz średni MTN i średnia zdolność kiełkowania znajduje się w zakładce Norma wysiewu, w opisie danej odmiany. Jest aktualizowana na bieżąco wraz z otrzymanymi świadectwami kwalifikacyjnymi. Pozdrawiamy serdecznie. Zespół Nasiona Ławrenowicz